AKTUALNOŚCI

Uwaga! Wodomierze radiowe - nie warto oszukiwać

obrazek

W  2010 roku  Spółdzielnia rozpoczęła montaż elektronicznych wodomierzy z nakładką radiową , która umożliwia nie tylko zdalny odczyt ale również posiada bardzo skuteczne zabezpieczenia przed próbami manipulacji .Informacje o  ingerencji / na wodomierzu /  wraz z dokładnym podaniem daty zostają wysłane z mieszkania do naszego systemu .

         W 2010 r zamontowaliśmy  w 7 budynkach w/w wodomierze / Polna 27,28 ,Górnicza 4,6,7,13,14 /i  już zostali wykryci pierwsi nieuczciwi mieszkańcy .

 W tym roku będzie zamontowana następna partia wodomierzy w 11  budynkach   a w przyszłym roku całe zasoby będą już wyposażone w elektroniczne wodomierze.

W związku z tym  informujemy , że każda manipulacja na wodomierzu bardzo drogo kosztuje , ponieważ odblokowanie układu pomiarowego , odbywa się poprzez wymianę  na nowe urządzenie  /oczywiście na koszt nieuczciwego lokatora / obecnie jest to kwota 200zł za jeden wodomierz  oraz zgodnie z Regulaminem Rozliczania Kosztów Eksploatacji Zasobów Mieszkaniowych  Rozdział V & 9 punkt 3 podpunkt 13  za dany okres rozliczeniowy  , będzie naliczona opłata ryczałtowa / w zależności od mieszkania jest to średnio ponad 1200zł/.

Powyższy system chroni przed nieuczciwym poborem wody z czego pozostali mieszkańcy nieruchomości będą mieć korzyści finansowe , ponieważ nie będą płacić za nieuczciwego sąsiada. 

 


stat4u